"Leczenie jest przywracaniem do równowagi
zaburzonych żywiołów (…) w żywym ludzkim ciele."
– Leonardo da Vinci

Masaż aromaterapeutyczny

Jest to masaż relaksacyjny wykorzystujący lecznicze i kosmetyczne właściwości olejków eterycznych. Daje znakomite efekty dzięki możliwości wprowadzenia przez skórę do układu krążenia cząsteczek naturalnych olejków roślinnych o wybranym działaniu leczniczym, przy jednoczesnym wykorzystaniu terapeutycznego wpływu dotyku. Poza realnym działaniem uzdrawiającym masaż aromaterapeutyczny ma jeszcze jedną ogromną zaletę – jest niezwykle przyjemny dla zmysłu powonienia, gdyż z zasady w aromaterapii wykorzystuje się tylko te olejki, których bukiet zapachowy przypadnie pacjentowi do gustu.

Aromaterapia dzięki rozmaitym właściwościom poszczególnych olejków eterycznych ma niezwykle szerokie spektrum działania – od leczenia tak różnych schorzeń, jak: przeziębienie, otyłość, astma, trądzik i migreny, aż do wspomagania terapii zaburzeń nerwicowych, bezsenności, stanów lękowych. Masaż olejkami eterycznymi jest szczególnie polecany w terapii

m. in.: bólów reumatycznych, artretycznych i pourazowych, bólów i skurczów mięśni, zaburzeń krążenia krwi, nadciśnienia, stresu, migren i bólów głowy, bezsenności, apatii, braku koncentracji, nadmiernego pobudzenia, nerwicy, problemów menopauzy, zaburzeń w gospodarce płynami, otyłości, cellulitu, starzenia się skóry, rozstępów, pękających naczynek krwionośnych, żylaków i wielu innych.
Zabieg masażu aromaterapeutycznego całego ciała trwa 60 minut i w zależności od indywidualnych potrzeb może stanowić pojedynczą sesję relaksującą i odprężającą lub być stosowany w seriach dwa razy w tygodniu lub nawet częściej.
Wybór olejku do masażu jest konsultowany z pacjentką i jest sprawą indywidualną. Olejek powinien dawać miłe wrażenie zapachowe, działa wtedy relaksująco.
Masaż aromaterapeutyczny – czas trwania zabiegu 60 minut,