"Leczenie jest przywracaniem do równowagi
zaburzonych żywiołów (…) w żywym ludzkim ciele."
– Leonardo da Vinci

Masaż kobido

Masaż kobido zwany „starożytną drogą do piękna” lub „naturalnym botoksem” , trwa ok 60 minut.

To najbardziej zaawansowana  technicznie forma japońskiego masażu twarzy, gdyż posiada największą liczbę i najbardziej złożony zestaw technik manualnych. Poprzez pracę na głębokich warstwach tkanek łagodzi napięcia mięśniowe, które powodują zmarszczki mimiczne, zapobiega efektom starzenia się skóry i stymuluje  metabolizm komórkowy, co przyczynia się do szybszej regeneracji skóry. Masaż  oczyszcza skórę usuwając toksyny, zanieczyszczenia i martwe komórki skóry dzięki czemu nadaje jej naturalny blask. Co więcej kobido niweluje nadmierne napięcie w okolicach szyi, klatki piersiowej i owalu twarzy oraz stymuluje produkcję kolagenu i elastyny.

 

Masaż jest dość złożony i intensywny. Jest to zaawansowana metoda masażu, która obejmuje wiele, złożonych technik manualnych. Dzięki temu masaż dociera w głąb skóry i oddziałuje na mięśnie. Masaż jest kombinacją wielu tradycyjnych metod i technik ruchów ręki, a ich główną cechą jest szybkość. Warto jednak nadmienić, że masaż Kobido nie powinien wywoływać bólu, choć szybkie ruchy rąk mogą wywoływać odczucia na granicy bólu. Celem masażu Kobido jest określenie kondycji skóry oraz praca na punktach akupresurowych. Ma to doprowadzić do równowagi w skórze oraz mięśniach twarzy.
Masaż Kobido składa się z kilku etapów. Najpierw wykonywany jest demakijaż, następnie głęboki masaż relaksujący, drenaż limfatyczny oraz lifting twarzy. Masaż kończy akupresura.
Sesja masażu Kobido jest rozpoczynana zazwyczaj od delikatnych ruchów, które mają zrelaksować i odprężyć klienta. Dodatkowo w ten sposób znika napięcie, które może przeszkadzać w dalszych etapach masażu. W odpowiednim momencie, który określa masażysta, przechodzi on do masażu karku. W ten sposób poprawia się krążenie krwi w skórze twarzy, dzięki czemu skóra zaczyna się regenerować.
Dopiero teraz można rozpocząć najbardziej typowe techniki dla masażu Kobido. Są one dużo bardziej intensywne i obejmują: szczypanie, delikatne pociągnięcia, głębokie wygładzanie skóry, czy ugniatanie. Każdą z tych technik masażysta musi wykonywać z pełnym zaangażowaniem. W ten sposób niwelowane są jakiekolwiek napięcia mięśni, zmieniające ich funkcję.
Masaż wykonywany z wykorzystaniem technik liftingujących wykonuje się głównie na twarzy, ale można je również zastosować np. na szyi lub dekolcie.


Jakie są korzyści z masażu Kobido?
Masaż Kobido jest powszechnie określany, jako niechirurgiczny lifting twarzy. Regularnie wykonywany może doprowadzić do bardzo naturalnego efektu odmłodzenia. Dzięki masażom Kobido możliwe jest:

                      – zniwelowanie napięcia mięśniowego i jednocześnie zniwelowanie zmarszczek mimicznych;
                      – zmniejszenie oznak starzenia się skóry;
                      – odzyskanie młodszego wyglądu twarzy w efekcie głębokiego masażu mięśni;
                      – pobudzenie metabolizmu komórkowego, dzięki czemu regeneracja przebiega dużo szybciej.


Jakie są wskazania do masażu Kobido?
Masaż Kobido jest propozycją dla osób, którym zależy na młodym wyglądzie i jednocześnie nie są przekonane do stosowania inwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Wskazaniem do stosowania masaży Kobido jest:

                      – wiotka skóra, której potrzebne jest ujędrnienie, odżywienie i efekt liftingu;
                      – zlikwidowanie napięć mięśniowych w obrębie głowy, szyi oraz karku;
                      – eliminacja stresu – masaż jest doskonałą okazją do odpoczynku i relaksu.


Jakie są przeciwwskazania do wykonania masażu Kobido?
Masaż Kobido nie jest zalecany w każdej sytuacji. Powinny z niego zrezygnować osoby z:
                      – temperaturą;
                      – stanami zapalnymi skóry;
                      – ranami lub otarciami;
                      – z nieleczonym nadciśnieniem tętniczym.
Ponadto osoby, które korzystały z innych zabiegów kosmetycznych, powinny pamiętać o zachowaniu pewnego odstępu, zanim wykonają masaż Kobido. Przykładowo po zabiegu botoksu należy odczekać 2 tygodnie, a po niciach liftingujących nawet pół roku.


Jakich efektów można się spodziewać po masażu Kobido?
Efekty masażu Kobido są widoczne dość szybko, jeżeli kolejne sesje wykonuje się regularnie. Zmianę można dostrzec już po pierwszym masażu, jednak zmiana jest krótkotrwała i szybko mija. W takim wypadku można się spodziewać:
                      – poprawy konturu twarzy;
                      – podniesienia policzków;
                      – zniwelowania opadających policzków;
                      – spłycenia zmarszczek oraz bruzd nosowo-wargowych;
                      – zmniejszenia opuchlizny;
                      – zniwelowania worków pod oczami;
                      – podniesienia opadających powiek;
                      – eliminacji stresu;
                      – zrelaksowania i odprężenia;
                      – złagodzenia bóli głowy;
                      – zlikwidowania sztywności twarzy;
                      – poprawy wzroku;
                      – ujędrnienia i zdrowszego wyglądu skóry.
Zmiany w wyglądzie są bardzo powolne i subtelne, jednak w dłuższej perspektywie zauważalne. Z czasem twarz wygląda na bardziej wypoczętą, młodszą i odżywioną. Jednocześnie zachowujemy rysy twarzy. Zabieg jest bardzo relaksujący.


Jak często należy wykonywać masaż Kobido?
Pierwsze efekty widać już po pierwszej sesji masażu. Należy pamiętać, że dość szybko one przemijają. Jeżeli zależy nam na trwałym efekcie, warto wykonywać masaż regularnie. Najlepiej zaplanować 12 sesji masażu, najlepiej 2 razy w tygodniu. Po takiej serii można wykonywać masaż raz na jakiś czas, dla utrwalenia efektu.