"Leczenie jest przywracaniem do równowagi
zaburzonych żywiołów (…) w żywym ludzkim ciele."
– Leonardo da Vinci

Konsultacje​

Konsultacje lekarskie

Zapraszamy na konsultacje u dr Tomasza Turalskiego – ortopedy-traumatologa.
Ze względu na specyfikę Centrum Rehabilitacji oraz postępy w rehabilitacji postawienie trafnej diagnozy to podstawa sukcesu terapii.
Każdy pacjent jest traktowany indywidualnie wg najnowszych standardów co sprawia że diagnoza jest postawiona szybko i wdrożona na jej podstawie terapia jest skuteczna. Na konsultację prosimy zabrać aktualne badania lekarskie, RTG, MRI (jeżeli są dostępne).
Pan doktor konsultuje pacjentów i wykonuje badania USG ortopedyczne.


Zapraszamy na konsultacje u dr Beaty Górak. Pani doktor jest specjalistą w dziedzinie rehabilitacji medycznej, balneologii i medycyny fizykalnej. Od 20 lat zajmuje się diagnostyką ortopedyczną dzieci i młodzieży. W Centrum Rehabilitacji „Pod Dębami” konsultuje dzieci pod kątem wad postawy i wyboru najbardziej skutecznej i indywidualnie dopasowanej do danego dziecka metody terapii (m.in. FED, FITS). Na wizytę należy zabrać aktualne zdjęcie RTG całego kręgosłupa.

 

Konsultacje fizjoterapeutyczne

Bardzo często zdarza się że bagatelizujemy symptomy bólowe naszego organizmu, który chce powiedzieć nam że zaburzyliśmy jego homeostazę. A czekając na wizytę u lekarza wydłużamy czas powrotu do sprawności ruchowej. Dlatego nie czekaj, wykwalifikowany fizjoterapeuta na pewno po dokładnym badaniu funkcjonalnym jest w stanie ocenić dysfunkcję narządu ruchu i zaproponować wcelowaną terapię usprawniającą i przeciwbólową. 

Konsultacja fizjoterapeutyczna pacjenta rozpoczyna się od wywiadu oraz precyzyjnie wykonanego badania klinicznego.

Wywiad dotyczący okoliczności zdarzenia pozwala wnioskować o stopniu uszkodzenia tkanek a ewentualne inne schorzenia mogą mieć wpływ na wybór sposobu terapii.
Prawidłowo postawiona diagnoza fizjoterapeutyczna to podstawa do zaplanowania postępowania terapeutycznego.
Wyniki dodatkowych badań diagnostycznych (ultrasonograficznego, tomografii komputerowej czy rezonansu magnetycznego), które potwierdzą stopień zaawansowania zmian w tkankach będą na pewno pomocne podczas diagnostyki.
Istnieje znaczna liczba testów ortopedycznych, neurologicznych , które pomagają ocenić zaburzenia funkcji narządu ruchu. Oceniamy również zakresy ruchów stawów obwodowych i tułowia oraz stan tkanek.

Konsultacje dietetyczne

Pierwsza wizyta dietetyczna trwa 40-50 minut.

Podczas pierwszej wizyty:

Dietetyk przeprowadza dokładny wywiad żywieniowy, gdzie dowiaduje się o sposobie żywienia na co dzień, upodobaniach kulinarnych i produktach/potrawach, za którymi pacjent nie przepada, godzinach oraz częstotliwości posiłków.
Analizowana jest dotychczasowa aktywność fizyczna (rodzaj wysiłku, częstotliwość, czas trwania).
Omawiany jest aktualny stan zdrowia, a więc analiza aktualnych wyników badań, alergii, nietolerancji pokarmowych, występujących chorób/schorzeń oraz stosowanie leków/suplementów.
Następnie wykonywana jest analiza składu ciała przy pomocy profesjonalnego analizatora, który określa masę ciała, wskaźnik BMI, poziom zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie, wisceralnej tkanki tłuszczowej, masy mięśni, masy tkanki kostnej, zawartości wody.
w organizmie oraz wieku metabolicznego. Później dokonywane są pomiary antropometryczne, czyli obwody poszczególnych części ciała.

Na podstawie tych wszystkich danych, a także uwzględniając rodzaj wykonywanej pracy, aktywność fizyczną oraz dostosowując do potrzeb i możliwości pacjenta dietetyk ustala odpowiednią kaloryczność diety oraz indywidualny plan żywieniowy, aby osiągnąć pożądany cel.
Plan dietetyczny uwzględnia rozkład posiłków w ciągu dnia, godziny posiłków, kaloryczność proponowanej diety, dokładną gramaturę, sposób i czas przygotowania posiłku oraz listę zakupów.
Po około dwóch tygodniach od wdrożenia diety ustalana jest wizyta kontrolna, która trwa około 30 minut. Ponownie dokonywana jest analiza składu ciała, ocena występujących zmian i omówienie kolejnych celów.

Cennik:

Pierwsza wizyta (40-50 min.) – 100 zł

Wizyta kontrolna (30-40 min.) – 70 zł
Dieta redukcyjna 14 dni – 200 zł
Dieta na przyrost masy ciała 14 dni – 200 zł
Dieta specjalistyczna 14 dni (dieta przy schorzeniach/chorobach) – 250 zł