"Leczenie jest przywracaniem do równowagi
zaburzonych żywiołów (…) w żywym ludzkim ciele."
– Leonardo da Vinci

Robert Mackiewicz

mgr fizjoterapii

Robert2

Absolwent Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie, posiada numer prawa wykonywania zawodu nadanego przez Krajową Izbę Fizjoterapii. Swoje umiejętności oraz doświadczenie zawodowe kształci nieprzerwanie od kilku lat w placówkach medycznych i klubach sportowych.
Interesuje się medycyną ortopedyczną i rehabilitacją sportową. Ze zdobytego doświadczenia oraz zamiłowania do medycyny wie, jak istotną rolę odgrywa wczesna diagnoza i zastosowanie prawidłowego leczenia, które minimalizuje negatywne skutki urazów.
Zajmuje się szczegółową diagnostyką i terapią w przypadku ostrych i przewlekłych dolegliwości bólowych kręgosłupa, po urazach sportowych, a także dolegliwości powstałych podczas normalnej aktywności fizycznej. Duży nacisk kładzie na profilaktykę urazowych uszkodzeń narządu ruchu, edukację pacjenta oraz na przyczynowe, a nie tylko objawowe leczenie bólu. Warsztat jego umiejętności obejmuje terapię manualną, masaż, terapię tkanek miękkich, terapię narzędziową, treningi stabilizacji i propriocepcji, trening motoryczny osób indywidualnych, terapię schorzeń narządu ruchu.

W procesie diagnostyki i leczenia wykorzystuje umiejętności zdobyte w licznych szkoleniach i kursach:
– Terapia Narzędziowa Tkanek Miękkich, prowadzący mgr Marcin Zarzembłowski, 04.2019

– Podstawy Terapii Manualnej, organizator Centrum Kształcenia Kadr Sportowych, 05.2019

– Masaż Tkanek Głębokich, organizator Centrum Kształcenia Kadr Sportowych, 06.2019

– Taping Medyczno-Sportowy, organizator Centrum Kształcenia Kadr Sportowych, 12.2019

– Terapia Manualna wg Koncepcji Plaatsmana, prowadzący prof. Dr hab. E. Saulicz, 07.2021

„Dokładam wszelkich starań, aby jakość świadczonych przez mnie usług medycznych była na najwyższym poziomie, dlatego też każdy pacjent traktowany jest indywidualnie”